Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

EMITT Fuarına Edirne Çıkarması

     Edirne, 31 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) tanıtılacak.
     Edirne Valiliği himayesinde, Edirne Belediyesi, Edirne Ticaret ve sanayi Odası, Edirne Ticaret Borsası ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğiyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi 5. Holde Edirne standı ziyaretçilerini ağırlayacak.
     Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp başta olmak üzere İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Ahmet HACIOĞLU ve diğer protokol üyeleri ve STK temsilcilerinin katılımı ile  “Bin Miras Bir Şehir”  sloganı ile açılacak Edirne standında kentin tarihi, kültürü, doğası, gastronomisi, tarımı, geleneksel el sanatları, müziği, halk oyunları ve pehlivanlar ziyaretçilerle buluşacak.
     Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, ilk kez 1997 yılında Voyager Uluslararası Turizm ve Tatil Fuarı adıyla Tepebaşı’ndaki Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. İlk iki yıl iç turizm ağırlıklı olarak gerçekleşen fuar, bölge ülkelerinden ve uluslararası turizm camiasından gelen talep üzerine yabancı destinasyonların da tanıtıldığı bir fuar konumuna geldi. 1999 yılında Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT adını alan fuar, Tepebaşı’ndaki fuar alanının yetersiz kalması sebebiyle yılında Büyükçekmece Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde organize edilmeye başladı.
Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan, Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren sektörün en önemli uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı 21 yıldır sektöre yeni iş ve işbirliği fırsatları sunan turizm zirvesidir. 16 yıl içerisinde dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT Turizm Fuarı, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla bölge sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlıyor.

emitt.jpg