Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Kemal SOYTÜRK, İl Genel Meclisi 2021 Yılı Bütçe Görüşmelerinde Sunum yaparak Bilgi Verdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Kemal SOYTÜRK, İl Genel Meclisi 2021 Yılı Bütçe Görüşmelerinde  sunum yaparak bilgi verdi.

Sunumunda; Edirne’de bulunan resmi  ve özel müzeler ile ziyaretçi sayıları, Bakanlığımızın İlimizde devam eden yatırımları, Valiliğimiz tarafından gerçekleştirilmesi planlanan müzeler, İlimizin tanıtımı için yıl içerinde yapılan çalışmalardan olan tanıtım stantları, Balkanların en büyük interaktif müzesi olan Hıdırlık Tabya Edirne Balkan Tarihi Müzesi ve Makedon Kulesi restorasyon işinin Bakanlığımızca 2021 yılı yatırım programına alındığı müjdesini vererek, güzel  Edirnemizin  kültür ve turizm sektöründe  hak ettiği yerinin pekiştirilmesine yönelik sağlam adımların atıldığını belirtmiştir.

Sunumun ardından açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Sayın Mehmet GEÇMİŞ, Edirnemiz için yapılan ve yapılması planlanan bu faaliyetlerden dolayı kendisinin heyecanlandığını, her türlü desteği vereceğini  ifade ederek teşekkür etmiştir.

Konuşmalar sonrasında,  İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Kemal SOYTÜRK tarafından İl Genel Meclis Başkanı Sayın Mehmet GEÇMİŞ’e, Sultan II. Abdulhamit koleksiyonundan ve İslam Tarih, Sanat Araştırma Merkezi arşivlerinden derlenen (IRCICA) “TARİHİ FOTOĞRAFLARLA EDİRNE” isimli kitap hediye edilmiştir.


  • il genel meclisi (1).jpeg
  • il genel meclisi (2).jpeg
  • il genel meclisi (3).jpeg
  • il genel meclisi (4).jpeg